Умро је писац и историчар Ристо Пророковић
На данашњи дан, 28. априла 1908. године у Невесињу је умро писац и историчар Ристо Пророковић.
Рођен је у истом граду 1869. године, а за разне српске листове је почео да пише већ након основне школе.
Био је један од покретача, председник и хоровођа Српског пјевачког друштва Застава, а у његовој кући је била и прва основна школа у Невесињу, у којој је и сам предавао.
Због свог родољубивог рада је био хапшен од аустријских власти, па је 1896. године прешао у Црну Гору, а потом и у Србију, прво у Пирот, где је покренуо лист Невесиње, а онда у Београд.
Оболео од туберкулозе, боравио је једно време у Дубровнику, да би га већ тешко болесног пренели у родно Невесиње, где је преминуо.
Данас се по Ристу Пророковићу назива невесињска основна школа.
Од важних догађаја у вези са Србијом на овај дан издвајамо још:
1873. године умро је глумац и редитељ Лаза Телечки;
1899. године рођен је књижевни критичар и професор Милош Савковић;
1918. године, у затвору у Терезину је услед лоших затворских услова, мучења и туберкулозе умро Гаврило Принцип, члан тајне организације Млада Босна и атентатор на аустроугарског престолонаследника Франца Фердинанда;
1930. године умро је генерал и војни министар Михаило Живковић Гвоздени;
1943. године рођена је глумица Беба Лончар;
1962. године свечано је отворен нови аеродром у Сурчину, данас Аеродром Никола Тесла.