Умрла је списатељица Еустахија Арсић
На данашњи дан, 17. фебруара 1843. године у Араду је умрла прва српска нововековна списатељица Еустахија Арсић.
Рођена је 14. марта 1776. године у Иригу, одакле се породица преселила у Арад, где је Еустахија одрасла.
О њеном школовању нема података, али је без сумње била образована, и већ почетком XIX века је била претплаћена на сва Доситејева дела, а могуће је да је поред српског и румунског језика, знала и латински и енглески или немачки.
Три пута се удавала, а књижевношћу је почела да се бави тек по удаји за арадског градског начелника Саву Арсића, и прво дело јој је било Совет матерњи из 1814. године.
Сарађивала је у Летопису Матице српске и била прва чланица ове институције, помагала је многе српске књижевнике, као и српске и румунске установе, борила се за образовање и еманципацију жена, а Матици српској је оставила два легата.
Еустахија Арсић је сахрањена у породичној гробници у Араду.
Од важних догађаја у вези са Србијом на овај дан издвајамо још:
1871. године рођен је песник, писац, дипломата и академик Јован Дучић;
1883. године рођен је књижевник Тодор Манојловић;
1893. године умро је глумац Тоша Јовановић;
1942. године стрељани су становници Бојника и Драговца.