AktuelnostiLjudiNa današnji dan

Rođen je rvač Davor Štefanek

Na današnji dan, 12. septembra 1985. godine u Subotici je rođen rvač Davor Štefanek.

Pored subotičkog Spartaka, bio je član Proletera iz Zrenjanina i beogradskog Partizana, sa kojim je osvojio Kup evropskih šampiona i bio proglašen za najboljeg takmičara.

Kao reprezentativac naše zemlje, osvojio je više od deset medalja na svim velikim takmičenjima, među kojima su zlato sa Olimpijskih igara, bronza, srebro i zlato sa Svetskih prvenstava i više bronzanih i srebrnih medalja sa šampionata Evrope.

Davor Štefanek je takođe dobio i mnoga druga priznanja i nagrade, među kojima je i nekoliko onih za najboljeg sportistu godine.

1982. godine rođen je vaterpolista Vanja Udovičić;
1999. godine preminuo je novinar Predrag Milojević.

MK

MK

Fondacija Srpski Legat je osnovana sa ciljem da svojim aktivnostima očuva istoriju, tradiciju i kulturu Srbije i podseti na lepe i svetle trenutke srpske istorije kako bi inspirisali sadašnje i buduće građane Srbije, njihovo dostojanstvo i nacionalne vrednosti koje su vremenom potisnute i delimično zaboravljene.