Рођен је певач Предраг Гојковић Цуне
На данашњи дан, 6. новембра 1932. године је рођен, недавно преминули, певач Предраг Гојковић Цуне.
Убрзо по његовом рођењу породица се преселила из Крагујевца у Београд, где је Цуне завршио основу школу и гимназију, и уписао Трговачку академију, коју због певања ипак никада није завршио. Певачку каријеру је започео након Другог светског рата у Хору Ђока Павловић, да би 1948. године стигао до Радио Београда. Био је затим и члан ансамбла Милије Спасојевића, са којим је на фестивалу у Милану, у конкуренцији многобројних иностраних извођача, освојио друго место, после чега је наступао и на фестивалима забавне музике у Београду, Опатији и Загребу.
Ипак, прекретница у његовој каријери се догодила 1961. године, када је први пут извео песму Кафу ми, драга, испеци, коју је научио од Наде Мамуле и потом снимио на сингл-плочи, која је постала прва „златнаˮплоча у СФРЈ и на Балкану.
Наставио је да учествује и осваја прве и друге награде на фестивалима, само од тада народне музике. Такође је глумио у неколико филмова и ТВ серија, наступио у оперети Слепи миш у београдском Народном позоришту и у представи Свети Георгије убива аждаху у Атељеу 212, и уз Тозовца и Злату Петковић дуго година водио Фолк параду. Током своје дуге каријере одржао је велики број хуманитарних концерата и добио многе награде и признања, међу којима су Сребрни лав, Орден заслуга за народ, Посебно признање за врхунски допринос националној култури Србије, Златни микрофон Радио Београда, Награда за животно дело Културно-просветне заједнице и друге.
Предраг Гојковић Цуне је умро 21. јула ове 2017. године и сахрањен је у Алеји заслужних грађана на Новом гробљу у Београду.
Од важних догађаја у вези са Србијом на овај дан издвајамо још:
1787. године рођен је реформатор српског језика Вук Стефановић Караџић;
1923. године рођен је књижевник и академик Антоније Исаковић;
1950. године основан је Музеј примењене уметности у Београду;
1964. године погинуо је политичар Слободан Пенезић Крцун;
1996. године погинуо је редитељ Драган Кресоја;
2006. године умро је сликар, професор и академик Радомир Рељић.