Основан је Педагошки музеј у Београду
На данашњи дан, 6. новембра 1896. године, односно 24. новембра по Јулијанском календару, основан је Школски музеј, садашњи Педагошки музеј у Београду.
То је једна од најстаријих институција ове врсте у Србији, а настао је на иницијативу Учитељског удружења, са циљем да прикупља и чува наставна средства и све друге предмете од историјског значаја за основне школе и учитеље.
Први управник је био Димитрије Ј. Путниковић, а током више од једног века постојања, и упркос уништавањима током светских ратова, до сада је прикупљено неколико десетина хиљада уџбеника, наставних средстава, фотографија и докумената које сведоче о раду српских школа од почетка XIX века до данас. Током свог постојања Музеј се неколико пута селио, да би 1969. године био смештен у зграду Београдске реалке, подигнуте средином претпрошлог века, односно у кући Цветка Рајовића, тадашњег управитеља вароши београдске, где се и данас налази.
Од важних догађаја у вези са Србијом на овај дан издвајамо још:
1833. године рођен је правник, лекар и песник Јован Јовановић Змај;
1878. године рођен је новинар и политичар, један од вођа радничког покрета и један од оснивача Српске социјалдемократске странке Радован Драговић;
1890. године рођен је ботаничар, књижевник, професор Универзитета у Београду и академик Стеван Јаковљевић;
1890. године рођен је хемичар Александар М. Леко;
1933. године рођена је новинарка и уредница Програма за децу и младе ТВ Београд Донка Шпичек;
1996. године умро је стрип цртач Десимир Жижовић-Буин.